Unikalne forum wielotematyczne
Szansa na odszkodowanie za opóźniony samolot – jak się za to zabrać? - Wersja do druku

+- Unikalne forum wielotematyczne (http://www.szkolaczytania.org.pl)
+-- Dział: Ogólne (/dzial-ogolne)
+--- Dział: Poważne dyskuje (/dzial-powazne-dyskuje)
+--- Wątek: Szansa na odszkodowanie za opóźniony samolot – jak się za to zabrać? (/w-szansa-na-odszkodowanie-za-opozniony-samolot-%E2%80%93-jak-sie-za-to-zabrac)



Szansa na odszkodowanie za opóźniony samolot – jak się za to zabrać? - RAZOR - 05-18-2017 11:12 AM

Byłem niedawno w sytuacji gdy samolot jaki miał mnie „dostarczyć” do Oslo miał prawnie siedem godzin obsuwy. W końcu udało się dolecieć ale mocno skomplikowało mi to życie. Któryś ze współpasażerów mówił że powinnyśmy dostać odszkodowanie. Faktycznie jest taka szansa?


Szansa na odszkodowanie za opóźniony samolot – jak się za to zabrać? - youngsoldier - 05-18-2017 11:43 AM

To zależy jak wyglądają przepisy w tej materii – postępowania odszkodowawcze w takich sytuacjach zapewne są możliwe ale nie wiem czy nie musiałbyś dowieść że poniosłeś realne materialne straty.


Szansa na odszkodowanie za opóźniony samolot – jak się za to zabrać? - avulsed - 05-18-2017 12:56 PM

Są firmy zajmujące się dochodzeniem takich rekompensat, na przykład Zwrotair świadczy takie usługi. Chyba najbardziej znana firma tego rodzaju i teraz ona mi się nasuwa. Plusem jest to że pracują tam osoby zorientowane w tych wszystkich przepisach – bez tego ani rusz.


Szansa na odszkodowanie za opóźniony samolot – jak się za to zabrać? - Czakra - 05-18-2017 01:11 PM

Rzeczywiście oni są dobrzy w tym, można zresztą poczytać zwrotair.pl/procedura-postepowania/opozniony-lot/. I warto mieć świadomość że gdy jest opóźniony samolot odszkodowanie po takim czasie czekania jak u Ciebie należy się z automatu – i to cała suma za bilet. Większość ludzi o tym nie wie a linie lotnicze rzecz jasna ich nie uświadamiają...


Szansa na odszkodowanie za opóźniony samolot – jak się za to zabrać? - Linka - 05-18-2017 03:55 PM

Niestety rzeczywistość jest taka że jak sami nie zadbamy o swój interes jako pasażerowie to nikt tego za nas nie zrobi. Dobrze że są jacyś specjaliści co w razie czego pomogą w walce o kasę.


Szansa na odszkodowanie za opóźniony samolot – jak się za to zabrać? - RicardO - 05-18-2017 06:55 PM

Wydaje się że najlepiej byłoby rzeczywiście zwrócić się do tych speców i oni jak mniemam zajmą się wszystkim. Coś tam zapłacisz ale na pewno i tak wyjdziesz na swoje.


Szansa na odszkodowanie za opóźniony samolot – jak się za to zabrać? - Madera - 05-18-2017 09:01 PM

Nigdy nie przepadałam za samolotami, latam rzadko, wtedy gdy muszę. Jednak w samochodzie czuję się zdecydowanie pewniej niż w powietrzu.