Unikalne forum wielotematyczne
Jak zrealizować film instruktażowy? - Wersja do druku

+- Unikalne forum wielotematyczne (http://www.szkolaczytania.org.pl)
+-- Dział: Ogólne (/dzial-ogolne)
+--- Dział: Poważne dyskuje (/dzial-powazne-dyskuje)
+--- Wątek: Jak zrealizować film instruktażowy? (/w-jak-zrealizowac-film-instruktazowy)Jak zrealizować film instruktażowy? - agnieszkapająk - 04-04-2017 11:06 AM

Ostatnio zauważyłam przy naborze nowych pracowników, że strasznie długo nam schodzi na szkoleniach. Oczywiście trzeba przeprowadzić kilka takich pokazów, żeby im na żywo uświadomić, jak działają te maszyny. Ale pomyślałam, że może przydałby się jakiś materiał szkoleniowy, to jest jakiś film instruktażowy, czy coś. Tylko jak go zrealizować? Czego bym potrzebowała?


Jak zrealizować film instruktażowy? - youngsoldier - 04-04-2017 12:41 PM

Dzisiaj masz tyle telefonów z tak dobrymi kamerkami, że spokojnie możesz to zrobić samemu kręcąc smartphonem Wink


Jak zrealizować film instruktażowy? - RicardO - 04-04-2017 03:29 PM

nie polecam tego rozwiązania, co kolega podał. Pamiętaj, że taki film musi też jednak zainteresować szkolonych. Inaczej bowiem działamy, jak mamy właśnie na zywo coś pokazywane, a inaczej, ja jestesmy zamnieci w jakiejś sali i zmuszani do oglądania jakichś filmów czy prezentacji. Jak nakręcisz taki film telefonem, to nigdy nie uzyskasz takiego efektu, żeby to było ciekawe. Przede wszystkim dlatego, ze trzeba pamiętać, że nawet jeśli masz cyfrową stabilizację obrazu, to i tak gdzieś tam ta ręka Ci latać będzie. Po drugie, trzeba to też odpowiednio zmontować, żeby nie pokazywać jakichś pierdółek. Może jakaś firma?


Jak zrealizować film instruktażowy? - Czakra - 04-04-2017 05:36 PM

Nic dodać, nic ująć, to co kolega napisał. My właśnie mieliśmy taki materiał, który sami zrobiliśmy i wyszło to słabo. Później poszukaliśmy firmy, która realizuje takie firmy instruktażowe i trafiliśmy na taką stronę http://woodpeckermp.pl/filmy-szkoleniowe/. Bardzo dobrze przygotowani do tego typu przedsięwzięć. Montaż filmu profesjonalny, atrakcyjne animacje, które pokazują, co się dzieje w sprzęcie.


Jak zrealizować film instruktażowy? - agnieszkapająk - 04-04-2017 07:34 PM

O widzicie… no to dobrze, że tu się odezwałam Smile Dzięki Wam za Wasze wypowiedzi. Pozdrawiam serdecznie!