Unikalne forum wielotematyczne
Na jakim nośniku musi być muzyka by nadawała się do tłoczenia? - Wersja do druku

+- Unikalne forum wielotematyczne (http://www.szkolaczytania.org.pl)
+-- Dział: Ogólne (/dzial-ogolne)
+--- Dział: Porady (/dzial-porady)
+--- Wątek: Na jakim nośniku musi być muzyka by nadawała się do tłoczenia? (/w-na-jakim-nosniku-musi-byc-muzyka-by-nadawala-sie-do-tloczenia)

Na jakim nośniku musi być muzyka by nadawała się do tłoczenia? - Madera - 01-24-2017 11:12 AM

Planuje nagranie pierwszego w życiu long playa. I zastanawiam się jak muszę nagrać taką płytę by nadawała się do tłoczenia. Z pewnością wielu z was ma już doświadczenie w tej kwestii. Mam nadzieje ze ktoś zechce się ze mna podzielić wiedzą. każda rada jest dla mnie bardzo cenna.

Na jakim nośniku musi być muzyka by nadawała się do tłoczenia? - Kipsta - 01-24-2017 01:10 PM

Jasne. Przede wszystkim musisz sprawdzić jakość nośnika. musi być naprawdę dobry, nie ma mowy ko żadnej rysie. do tłoczenia nadaje się płyta żródłowa CD- Audio, CD R, DVD, DVD-R. Akceptowane są pliki SO9660, SO/UDF, UDF. Można też się posłużyć obrazem pyłyty. Jak widzisz możliwości masz sporo. jak już będziesz miała nagaranie , będziesz musiała wybrać miejscse tłoczenia. Bardzo dobrej jakości tloczenie znajdziesz na tej stronie
http://www.gmcd.pl/. Pomyśl od razu o calej oprawie graficznej, jeśli oczywiście płyty mają iść na sprzedaż. Firma do której dała m ci linka, oferuje komplekskowe usługi oprócz tłoczenia, możes zz zamówić u nich usługi poligraficzne. Zrobią nadaruk na plycie i okładkę dko pudelka możesz też zamówić specjalną książeczkę z tekstami piosenek.

Na jakim nośniku musi być muzyka by nadawała się do tłoczenia? - Madera - 01-24-2017 01:47 PM

Super dziękuję bardzo. No widzę, że oprócz samej muzyki czeka mnie jeszcze dużo pracy. Ale zależy mi na jakości, bo tak zamierzam sprzedawać te płyty.

Na jakim nośniku musi być muzyka by nadawała się do tłoczenia? - Kipsta - 01-24-2017 02:40 PM

Jak na sprzedaż to jakość jest kluczowa. zresztą zawsze jest bardzo ważna.

Na jakim nośniku musi być muzyka by nadawała się do tłoczenia? - Maza - 01-24-2017 04:38 PM

Z nośnikiem nie ma problemu. tłocznie przyjmują praktycznie wszystko. ale liczy się samo nagranie. najlepiej weź pare gdzin w profesjonalnym studio. wiem ze to kosztuje, ale tylko w ten sposób osiągniesz najwyższa jakość.

Na jakim nośniku musi być muzyka by nadawała się do tłoczenia? - Madera - 01-24-2017 04:48 PM

No tak wiem, roważam to, choć koszty mnie trochę powstrzymują.