Unikalne forum wielotematyczne
Jak zachęcić dziecko do chodzenia do stomatologa? - Wersja do druku

+- Unikalne forum wielotematyczne (http://www.szkolaczytania.org.pl)
+-- Dział: Ogólne (/dzial-ogolne)
+--- Dział: Medycyna (/dzial-medycyna)
+--- Wątek: Jak zachęcić dziecko do chodzenia do stomatologa? (/w-jak-zachecic-dziecko-do-chodzenia-do-stomatologa)Jak zachęcić dziecko do chodzenia do stomatologa? - RAZOR - 01-02-2017 02:49 PM

Czy macie jakieś ciekawe pomysły na to żeby wyrobić w dziecku dobry nawyk chodzenia regularnego do dentysty i żeby w ogóle później już dorosły człowiek się tego nie bał?


Jak zachęcić dziecko do chodzenia do stomatologa? - Linka - 01-02-2017 05:19 PM

nooo, dbać o zęby trzeba to leczenie będzie bezbolesne Big Grin


Jak zachęcić dziecko do chodzenia do stomatologa? - Maza - 01-02-2017 07:09 PM

Przede wszystkim powinieneś zacząć chodzić z dzieckiem do stomatologa już od małego i to egularnie. W szkołach nie ma już gabinetów więc i tak powinno się to robić. Druga sprawa to wybranie dobrego gabinetu, zajrzyj sobie tutaj http://www.oducha-doucha.pl/ jak wygląda gabinet, w którym naprawdę odpowiednio podchodzi się do dzieci. Dięki temu nie będzie się bało.


Jak zachęcić dziecko do chodzenia do stomatologa? - youngsoldier - 01-02-2017 09:12 PM

Dokładnie! Ja uważam, że większość strachu przed dentystą pochodzi właśnie z jakiejś traumy w dziecięcym wieku. Wybieraj dobrego gabinety, gdzie lekarze tworzą fajną atmosferę dla dziecka.


Jak zachęcić dziecko do chodzenia do stomatologa? - RAZOR - 01-02-2017 10:49 PM

No proszę, widzę, że w takich miejscach nawet stosują małe znieczulenia http://www.oducha-doucha.pl/podtlenek-azotu/. Dzięki za informacje, nie chce właśnie, żeby moje dziecko kiedyś się bało stomatologa.