Unikalne forum wielotematyczne
Wyposażenie warsztatu. - Wersja do druku

+- Unikalne forum wielotematyczne (http://www.szkolaczytania.org.pl)
+-- Dział: Ogólne (/dzial-ogolne)
+--- Dział: Porady (/dzial-porady)
+--- Wątek: Wyposażenie warsztatu. (/w-wyposazenie-warsztatu)



Wyposażenie warsztatu. - Uzurpator - 09-21-2016 02:30 AM

Czekam mnie w najbliższym czasie zmiana wystroju warsztatu samochodowego. Weszliśmy we współprace z jedną ze znanych sieci i musimy nieco zmienić nasz wystrój powiększając przy tym powierzchnie socjalną i samo biuro obsługi klienta. Co myślicie o zakupie szaf metalowych.


Wyposażenie warsztatu. - Kancel - 09-21-2016 04:22 AM

Do warsztatu tego rodzaju wyposażenie nadaje się idealnie. Sam wiesz, jakie warunki tam panują, a zadbanie o czystość w zakładzie nie należy do najłatwiejszych. Z metalem idzie dosc prosto, bo łatwo daje się wyczyścić. Zdrewnem już tak łatwo być nie miał.


Wyposażenie warsztatu. - Musician - 09-21-2016 07:09 AM

Poza tym meble warsztatowe wykonane z metalu są dużo bardziej funkcjonalne. Znam starych mechaników, którzy za nic nie zmienią swoich przyzwyczajeń, ale widzę tez jak oni się mecza i tracą czas na szukanie niektórych rzeczy.


Wyposażenie warsztatu. - Uzurpator - 09-21-2016 08:19 AM

Coś wiem na ten temat. Pamiętam jak swego czasu przejmowałem warsztat od ojca, to za nic nie chciał się zgodzić na wprowadzenie zmian, mimo, że było wiadomo, że wiele one dadzą pozytywów.


Wyposażenie warsztatu. - Madera - 09-21-2016 08:45 AM

Hehehe, starych drzew się nie przesadza, ale za to można je nieco odmłodzić.


Wyposażenie warsztatu. - Uzurpator - 09-21-2016 10:36 AM

Jaka metafora…


Wyposażenie warsztatu. - RAZOR - 09-21-2016 12:03 PM

Ja zdecydowanie polecam do warsztatu szafki metalowe producent zrobi je na miarę, więc wystarczy odpowiednio sprawdzić ich konfiguracje. Można je stosować zarówno w części socjalnej, jaki w samym warsztacie.


Wyposażenie warsztatu. - Kipsta - 09-21-2016 02:49 PM

Zapomniałes dodac, ze tez do biura się przydadzą. Zwłąszcza jeśli w biurze panuje dosc swobodna atmosfera i porusza się w nim wiele osób. Mechanicy szukający dokumentów faktur czy zestawień na pewno nie będą się przygotowywali do wizyty w biurze pod prysznicem, więc szansa na to, że zostanie coś ubrudzone jest spora.


Wyposażenie warsztatu. - Maza - 09-21-2016 04:49 PM

A tak na marginesie to firmy produkujące szafy metalowe robią też sejfy meblowe, które akurat w branży motoryzacyjnej przydadzą się. Trzeba pamiętać, że jest tam bardzo duży ruch i obrót gotówkowy i trzeba zadabć o to, żeby całośc była bezpieczna. Sejf to minimum logistyczne w tego rodzaju działalności. Pomyślałabym jeszcze o jakieś ochronie.