Unikalne forum wielotematyczne
Jak nauczyć się swobodnie mówić po angielsku? - Wersja do druku

+- Unikalne forum wielotematyczne (http://www.szkolaczytania.org.pl)
+-- Dział: Ogólne (/dzial-ogolne)
+--- Dział: Szkoła i edukacja (/dzial-szkola-i-edukacja)
+--- Wątek: Jak nauczyć się swobodnie mówić po angielsku? (/w-jak-nauczyc-sie-swobodnie-mowic-po-angielsku)



Jak nauczyć się swobodnie mówić po angielsku? - agnieszkapająk - 01-28-2016 10:03 AM

Hello, przede mna za pare miesięcy wyjazd za granicę, na Wyspy. Jadę tam co prawda na dłuższe wakacje, ale nie ukrywam, ze mam lekki stres. I to nie dlatego, że to mój pierwszy wyjazd tak daleko (tak się jakoś złozylo), ale dlatego, ze mimo wielu lat nauki języka angielskiego (od podstawówki do szkoły średniej) nadal nie umiem swobodnie się nim posługiwać Sad Nie wiecie w jaki sposób można tego nauczyć?


Jak nauczyć się swobodnie mówić po angielsku? - RicardO - 01-28-2016 11:13 AM

Najlepiej chyba zapisując się na kurs językowy. Może nawet w wersji intensywnej, jeśli jesteś w stanie przyswoić w krótkim czasie dużą porcje materiału?


Jak nauczyć się swobodnie mówić po angielsku? - Bogusia_Kaczorowska - 01-28-2016 01:20 PM

myśle podobnie jak kolega i mam podobny zgryz. Ale z jezykiem niemieckim. Szukam dobrej szkoły uczącej języka niemieckiego na terenie Poznania. Nie uważam, że moja dotychczasowa wiedza jest na tyle wystarczająca, aby podjąć pracę w Niemczech jako opiekunka dla seniorów. I chciałabym się jeszcze douczyć. Albo właśnie zapisac się na jakiś kurs lub korepetycje z niemieckiego będą lepszym rozwiązaniem? Jak sądzicie?


Jak nauczyć się swobodnie mówić po angielsku? - Madera - 01-28-2016 04:09 PM

Dla koleżanki od angielskiego znalazłam tak propozycję: home-szkola.pl/oferta/kurs-jezyka-angielskiego - zobacz sobie, ale myślę, ze będzie to dobry wybór. Moja kumpela się zapisała właśnie na co takiego, konkretnie na zajęcia indywidualne. Ona z kolei przygotowuje się do zdobycia certyfikatu FCE , czyli na poziomie średniozaawansowanym, ale również pod kątem wyjazdu zagranicę do pracy. Częśc firm honoruje go bowiem podczas rekrutacji. A ona sobie chyba jakaś firmę w Anglii upatrzyła i będzie próbowała się do niej dostać.


Jak nauczyć się swobodnie mówić po angielsku? - Bogusia_Kaczorowska - 01-28-2016 06:13 PM

a czy cos podobnego oferują także z językiem niemieckim?


Jak nauczyć się swobodnie mówić po angielsku? - Madera - 01-28-2016 07:38 PM

chyba tak, bo z tego, co kojarze, to firma, która uczy wlasnie jeszcze niemieckiego i hiszpańskiego.


Jak nauczyć się swobodnie mówić po angielsku? - Bogusia_Kaczorowska - 01-28-2016 09:13 PM

to zaraz sobie wejde na ten link, co wysłałaś i sprawdzę.


Jak nauczyć się swobodnie mówić po angielsku? - agnieszkapająk - 01-28-2016 09:33 PM

Kliknęłam na ten link, co podrzuciłas – wygląda to zachęcająco, wiec chyba się skuszę na kurs językowy. Nie wiem co prawda czy intensywny. Musze to przemyslec i mam nadziej też, ze ocenią mój poziom wcześniej i doradzą w tej kwestii.


Jak nauczyć się swobodnie mówić po angielsku? - Madera - 01-28-2016 10:07 PM

No to powodzenia! Smile